Я вас вітаю на моєму блозі, вам тут буде дуже цікаво та корисно

переводчик

Ефективні засоби розвитку уваги

До числа ефективних засобів розвитку уваги відносяться ігри та ігрові вправи, які можна включати в будь-яку, навіть дуже серйозну діяльність.

Приклади ігор та ігрових вправ

«Хто уважний?» Читають текст. Діти повинні розуміти сенс і рахувати кількість слів зі звуком [М], наприклад.

«Скільки чого?» Дітям потрібно оглянути кімнату і назвати якомога більше наявних у ній предметів, відбираючи по будь-якими ознаками: колір , форма, матеріал, з якого зроблені предмети, щоб була певна літера в їх назві.

«Повтори швидко». Дитина може повторювати за вами слова тільки тоді, коли ви кажете слово «повторіть» (діалог йде швидкий). Можна використовувати слова: скажіть, скажіть і т.д.

«Побудуй в темряві». На столі кубики і сірникові коробки чи інші предмети (частини від конструктора, кубики різного розміру). Дитина з зав'язаними очима повинен швидко побудувати однією рукою стовпчик з основою в один кубик (можливий момент змагання).

«Не зіб'юся». Рахунок до 30. Певні числа (що містять цифру 3, що діляться на 3) називати не можна. Замість них - будь-який рух або слово (підстрибнути, сказати «не зіб'юся »).

Кидати м'яч, називаючи іменники. Дитина, приймаючи м'яч, називає відповідний за змістом дієслово і каже своє іменник і т.д.

Ігри в шашки і шахи. Ці ігри не даремно називають школою уваги. Треба прорахувати ходи наперед, зробити висновки.

Гра в переплутані дії. Якщо я підніму руки вгору, діти - в сторони, якщо я сяду - діти підстрибують і т.д. Не можна забувати, що завдання на розвиток уваги часто зустрічаються в різних дитячих журналах та ін виданнях. Це добре вам знайомі лабіринти, малюнки з переплутаними лініями, знаходження відмінностей на картинках, закреслення в тексті певних літер (через три), рішення різних головоломок та ін. Так виробляється зосередженість.

Учитель або батько пропонує вирішити усно кілька арифметичних прикладів. Наприклад, дані 2 числа - 84 і 26. Першу цифру другого числа потрібно помножити на другу цифру першого, до отриманого твору треба додати другу цифру другого числа і з цієї суми відняти першу цифру першого числа (2 ? 4 + 6 -8 = 6) (стійкість уваги).

Пропонується утримати сприйняття малюнка (усічена піраміда, що наближається до нас - що йде всередину; профіль - ваза), тільки в одному положенні певний час. При зміні ставити риску на папері (обсяг уваги).

Подивитися на предмети протягом 1 секунди і потім назвати: скільки і які предмети зображені? які цифри зображені? в яку фігуру вписана та чи інша цифра? (Розподіл уваги).
Одночасно вирішувати нескладні математичні приклади і слухати прислів'я. Потім назвати відповіді і повторити, що за прислів'я були названі.

Писати числа від 1 до 20, а називати їх при цьому в зворотному порядку.

По таблиці з буквами і цифрами - спочатку назвати цифри по порядку, потім - букви за алфавітом, потім чергуючи букву - цифру (переключення).

На листочку числа від 1 до 20 врозкид, треба вказати і назвати їх по порядку як можна швидше.

Допомагайте вашим дітям стати уважними. Купуйте і читайте книги, в яких можна знайти вправи та ігри, які сприяють розвитку уваги.

Грайте разом з дітьми. Це дає можливість краще зрозуміти дитину, краще його дізнатися, знайти правильний підхід, розташувати його до себе.

Не забувайте про спортивних іграх, завдяки яким можна розвивати не тільки силу і спритність, а й увагу.


      Навчайте дітей бути спостережливими - вміють помічати зміни, що відбуваються в навколишньому світі (щось переставили будинку, зламалася гілка дерева, зірвали квітка, який вчора ще був і т.д.) Все це сприятиме збагаченню і розвитку особистості.


Немає коментарів :

Дописати коментар