Я вас вітаю на моєму блозі, вам тут буде дуже цікаво та корисно

переводчик

Книги… Нам це потрібно?

 «Ур-ра! Я монстр! Я розтерзаю вас на клаптики»! - гарчав рудий хлопчик років п'яти-шести в плюсових окулярах. «У мене лазер! Я розріджу тебе на шматочки»! - не сторопіла жвава дівчинка, хватаючи із землі палицю і направляючи її на озвірілого огольца. «У мене энчантикс! - вторила їй подружка, років шести на вигляд. - Я черпаю силу з рожевого амулета»!

      ...Подібні милі ігри я частенько бачу в міському парку, коли прогулююся там з дітьми. Зрозуміло, що хлоп'ята нині такі нервові - від сучасних мультиків і комп'ютерних ігор. Навіть у мене, дорослої людини, мозок зіщулюється в черепній коробці і намагається втекти туди, де краще звукоізоляція. Щоб мої діти не почали розрізати один одного лазером і плющити магічною силою з рожевого амулета, я стараюся їм більше читати.

       Починайте читати дітям книжки з самого ніжного віку. Малюки люблять слухати. Плавна мова, ритмічність складу добре заспокоюють і заколисують дитину. А те, що батько знаходиться поруч, створює неповторну атмосферу любові і ніжності. Привчати дітей до читання потрібно починати обов’язково до школи. Коли читання перетвориться на «обов’язок», буде вже пізно.

        До підбору книг підходьте дуже серйозно. Читайте те, що підходить за віком. Та й до змісту книг потрібна увага. Досі пам’ятаю, який шок випробувала  моя дитина після читання казки про Курочку Рябу. Звичайна дитяча казка, а дитина просто ридала в голос про розбите яєчко. У ваших силах захистити дитя від подібних травм.

        Читайте книги регулярно. Нехай читання на ніч стане для вас постійною традицією. Навіть якщо у вас зовсім немає часу, прочитайте хоча б пару сторінок. Але обов’язково кожен день!

         Після прочитання книги або казки, поговоріть з дитиною про неї, допоможіть дитині, якій ще важко, зробити висновки з прочитаного. Але, у жодному разі, не нав’язуйте своєї думки. Пам’ятайте, діти мудріші за нас, у них внутрішнє відчуття добра і зла.

         Не бійтеся читати дітям великі книжки, по розділу на день, наприклад. Таке читання «з продовженням» сприяє розвитку пам’яті та уваги, а також підтримує інтерес до читання. Адже дитині дуже хочеться дізнатися, що ж буде далі з улюбленими героями.

        Не змушуйте насильно читати дитину самостійно, поки вона повністю не засвоїть «техніку» читання. Інакше читання може перетворитися на «трудовий обов’язок». Дитина повинна сама дозріти до своєї першої книги. Якщо ви з дитинства їй читали книги, то це обов’язково відбудеться.

         Обов’язково при дитині читайте самі. Адже ваш особистий приклад — кращий спосіб зацікавити малюка. Дитина – вона подібна до губки, вбирає те, що бачить. Якщо вона бачить, що мама і тато читають книги, то це стає для неї як би повсякденним явищем. Читають батьки — читаю я.

         Добре, якщо у вас збереглася якась ваша особиста дитяча книжка. Розгляд і читання її зі своєю дитиною — відмінний спосіб зблизитися з нею.


          Як бачите, нічого складного в моїх радах немає. Та й знають про них, напевно, всі. Шкода тільки, що не всі їх виконують, а потім з прикрістю вигукують: «Моя дитина зовсім не читає книг!»

Немає коментарів :

Дописати коментар