Я вас вітаю на моєму блозі, вам тут буде дуже цікаво та корисно

переводчик

Як придумати казку для дитини

 Навіть якщо у вас сутужно з фантазією, разом з дитиною ви зможете придумати казку. У цьому вам допоможуть прийоми, описані у книзі Джанні Родарі «Граматика фантазії».

       Діти дуже люблять слухати казки. Можна щовечора читати давно відомі вам книжки з чарівними героями, а можна придумати нові казки разом з дитиною.

      Знаменитий італійський дитячий письменник Джанні Родарі написав книгу “Граматика фантазії”, в якій виклав кілька десятків прийомів, які допомагають придумувати різні історії. Виявляється, це зовсім не складно і так цікаво!

А що далі?

          Запропонуйте своїй дитині задумати щось неживе, а самі задумайте, відповідно, щось живе (або навпаки). Вийде пара слів. Наприклад, холодильник і кішка. Запропонуйте дитині або придумайте самі історію з цими словами.

       Можна не придумувати щось абсолютно нове, переробити стару казочку. Для цього можна взяти якусь відому народну і осучаснити її, веселіше буде, якщо введете якийсь комічний персонаж, якого не було в казці.

       Не менш цікаво розказувати казку «навиворіт». Наприклад, Червона шапочка – зла, а вовк – добрий, або папа Карло тримає ляльковий театр, а Карабас-Барабас – зробив Буратіно.

      - «І жили вони довго і щасливо», дочитала я і закрила книжку, – розповідає мама п’ятирічного Романа Ольга Баранюк. – А малий каже: а що далі? У них були діти? Довелося придумувати і дітей, і рибок у акваріумі:)

       Справді, всі казки мають гарне закінчення. Попелюшка виходить заміж за принца, троє поросят проганяють злого вовка, а що ж далі? Підключайте свою фантазію та допоможіть придумати дитині продовження казочки.

        Можна зробити і «салат» з казок: Кіт у чоботях нехай подружиться з Дюймовочкою, а троє поросят – з Білосніжкою, наприклад.

                                                                               Скляні чоловічки

        В книзі Джанні Родарі чоловічок зроблений зі скла, він особливий і життя його також. Чоловічок прозорий і усі можуть читати його думки. Скло легко може розбитися, тому увесь дім його м’який, а на тротуарі – матраци. Можна разом з дитиною придумати паперового чоловічка, наприклад. Він може мандрувати, коли подує вітер, складатися у кораблик, а одного разу потоваришує з чорнильним чоловічком. Таким чином можна придумати цікаву історію про пригоди казкових чоловічків.

       Розповіді для маленьких можна складати, ожививши предмети, що знаходяться на столі чи у кімнаті. Для цього не потрібно багато часу, іноді казки навіть допомагають у вихованні дитини.
     
       Чотирирічна Оленка вранці не дуже любить снідати. Але якось мама розказала їй казочку про Вередливу Картопельку, яка любить бешкетувати, не хоче їсти, ходити в садочок і взагалі страшенна капризуля. З тих пір Оленці не треба розповідати казку за сніданком. Вона сама придумує пригоди Картопельки. І у її казці Картопелька вже не вередлива, а слухняна і у неї вже з’явилися друзі Помідорчик, Цибулька і смугаста Ворона.
Колективна казка

      Увечері, коли збирається вся сім’я можна пограти у гру, яку придумав Франко Пассаторе. Вона полягає в тому, щоб колективно придумати і проілюструвати розповідь. Для гри заготовлюються, наприклад, 50 карток з наклеєними на них різноманітними картинками, вирізаними з газет і журналів. Ведучий пропонує кому-небудь вийняти зі стосу, не дивлячись, одну картку. Перший учасник гри починає свою розповідь по картці, по-своєму описуючи її, решта уважно слухають, готуючись продовжити цю розповідь вже по своїй картці. Сусід, якому дістанеться продовжити розповідь, розкриваючи сенс наступної картки, повинен пов’язати свою частину з попередньою і проілюструвати подальший хід оповідання малюнком. На останнього розповідача покладається завдання придумати кінець.

Немає коментарів :

Дописати коментар