Я вас вітаю на моєму блозі, вам тут буде дуже цікаво та корисно

переводчик

Виховна робота

Проблема, над якою працюю в системі виховної роботи :
« Єдність в роботі школи і  сімї  та їх вплив на духовно – моральний, громадсько - патріотичний розвиток особистості.»
            
      Я, як класний керівник, у своїй роботі спираюся на наступні принципи:     
Ø    відкритість - спільне планування (класний керівник + учні + батьки);
Ø    привабливість майбутньої справи - захопити учнів кінцевим результатом;
Ø      діяльність - активна участь у заходах всіх рівнів;
Ø    свобода участі - враховується думка учнів та батьків у виборі завдання у позакласному заході;
Ø    зворотній зв'язок - обговорення кожного позакласного заходу (рефлексія);
Ø    співтворчість (співпраця + творчість) - право вибору партнера по виконуваній справі;
Ø    успішність - відзначати реальний успіх виконаної справи.


Виховна діяльність класного керівника є важливою і відповідальною, тому намагаюсь проводити виховні години в атмосфері добра, взаємодопомоги, взаємоповаги, доброзичливості, толерантності. У роботі з вихованцями застосовую активні та інтерактивні методи виховання, технологію педагогічної підтримки та партнерства, що дає позитивні результати, бесіди на морально – етичні теми, тренінги, тестування, вікторини, усні журнали, ділові ігри, «метод проектів».Разом з учнями ми працювали над класно-родинним проектом і презентували проект «Родинні обереги»(додаток диск). При цьому враховую психічні та фізіологічні особливості своїх учнів. Тренінгові заняття, проектні технології створюють унікальні передумови для розвитку ключових компетенцій і самостійності вихованців, стимулюють їхню природну допитливість й творчий розвиток.
Складний процес виховання здійснюю за допомогою різноманітних форм роботи з учнями: година спілкування, класні збори, анкета думок, відверта розмова, конкурс, рольова гра, колективна творча справа, випуск газети, свято,виставка-конкурс, ведення літопису класного колективу, колективне ігрове спілкування, похід, екскурсія, спартакіада. екологічна стежка, виставка творчих робіт, трудовий десант, інтелектуальна гра.

Разом з учнями класу ми підготували і провели відкритий виховний захід «Горнусь до тебе, Україно!»  , години спілкування: «Державні символи», «Я візьму той рушник, простелю наче долю…»,«Моя Батьківщина», свято«Люблю я Вітчизну». Щороку ми приймаємо участь у заходах, присвячених до Дня визволення села.
Разом з класним колективом провели багато виховних заходів: родинне свято «Славиться наш рід, сім’я рідна», на якому учні згадали традиції українського народу, разом з батьками складали родинне дерево та презентували його глядачам, новорічне свято, «У мові моїй - і краса й неповторність», «Жіноча доля. Серце матері», осінній ярмарок. Були проведені класні години: «Україна – єдина країна», «Безпека праці». «Право кожної дитини – право на навчання», «Як попередити шкідливі звички», «Що означає жити красиво», «Етика українців», «Шануй матір свою…», «Азбука -  до мудрості дороги », «Козацька слава не вмре, не загине», «Мистецтво спілкування»; години спілкування: «Добро починається з тебе», «Людьми не народжуються, а стають», «Здоровий спосіб життя – це необхідно», «Комп’ютерна залежність»; бесіди, акції «Мій клас-зелений сад», «Подаруй книгу бібліотеці», «5 картоплин», «Чисте подвір’я», «Ветеран живе поруч» . 
Немає коментарів :

Дописати коментар